Poznaj czym jest inteligencja emocjonalna bo ten kto kontroluje emocje kontroluje myśli i zachowania

Tym filmem chciałbym Cię przekonać do zainteresowania się inteligencją emocjonalną — przepotężną i złożoną umiejętnością, która ma ogromny wpływ na jakość życia w każdym jego kontekście, a nawet niewielki jej wzrost daje ogromną przewagę.

Mówię o tym, z czego składa się inteligencja emocjonalna, na czym polega i co daje w kontekście życia osobistego i zawodowego, ale również z perspektywy sprzedaży i przekonywania. Pokazuję kilka ciekawych badań na jej temat, krótko opowiadam o jej składowych, a więc o samoświadomości, samokontroli, motywacji i empatii, która staje się królową budowania relacji i zaufania.

Jeśli nie masz samoświadomości, jeśli nie jesteś w stanie zarządzać swoim stanem emocjonalnym, jeśli prokrastynujesz, jeśli nie potrafisz robić empatii, nie umiesz budować efektywnych relacji i prawdziwego zaufania, a więc jeśli używasz „kija” do pracy ze swoimi nieprzyjemnymi emocjami, używasz „kija” do motywowania siebie i przekonywania innych — kluczowe i bezwzględne staje się zrozumienie logiki emocji. Bo ten, kto kontroluje emocje, kontroluje myśli i zachowania.

Inteligencja emocjonalna ma moc, by odmienić wszystko. Sprawdź czy ma to dla ciebie sens. Zapraszam.