Clou samoświadomości: przebudź się i wyjdź z MATRIXA! | Inteligencja emocjonalna

Zapraszam na trzeci odcinek z serii „samoświadomość”, zatytułowany „Przebudź się i wyjdź z Matrixa!”

Identyfikując się z ego, nie widzisz pojawiających się w Tobie myśli i emocji, które nieświadomie zaczynają Tobą kierować, ponieważ cały jesteś nimi i tak jak kot nie wie, że jest kotem, tak Ty nie wiesz, że stałeś się przedmiotem działania uczuć i emocji, nie wiesz, że jesteś zarządzany przez konstrukt ego jakbyś był podłączony do jakiegoś systemu, do matrixa. Wydaje Ci się, iż sam decydujesz, lecz to tylko seria programów, które nawykowo się odpalają. W mojej ocenie właśnie tak funkcjonuje większość ludzi i niepotrzebnie cierpi.

Matrix oznacza bycie niewolnikiem całego systemu mechanizmów, wzorców reakcji, strategii poznawczych, przekonań, czyli Twojej reprezentacji rzeczywistości. Swoistego rodzaju „mapy” zapisanej i zamkniętej na 7 spustów w Twojej podświadomości, którą bezmyślnie, automatycznie nie tylko ciągle przez lata odtwarzasz, ale także, z którą w pełni się identyfikujesz mówiąc: „ już tak mam, taki jestem” i nazywając ją swoim imieniem np.: Tomkiem, Kasią, Angeliką czy Krzyśkiem.

Przebudzenie w rozwoju świadomości, przebudzenie się z matrixa to moment, w którym osoba odkrywa po raz pierwszy, że ma umysł i konstrukt ego. Takie przebudzenie bardzo często jest wynikiem trudnych doświadczeń jak choroba, śmierć, rozwód, itp. ale tak być nie musi. Możesz uniknąć traumatycznych wydarzeń, które miałyby Cię przebudzić, bo dzięki inteligencji emocjonalnej możesz sam! sięgać do tej „mapy”, do tych mechanizmów, wzorców reakcji, strategii poznawczych i możesz sam! je zmieniać.

To jest niezwykle kluczowe, to jest inteligencja emocjonalna, to właśnie jest samoświadomość, że zaczynasz dostrzegać czy Twoje zachowania, Twoje decyzje pochodzą z matrixa, z „mapy”, z Twojej reprezentacji rzeczywistości, czy pochodzą z Twojego serca, z tego, co naprawdę chcesz i kim naprawdę jesteś!

Krok pierwszy: zacznij to dostrzegać.

Zapraszam na odcinek nr 3