Szkolenie:

Uwolnij działanie
i przestań odwlekać

EQ LVL III - MOTYWACJA

To nie jest szkolenie motywacyjne! To szkolenie z inteligencji emocjonalnej, która odpowiada za to, abyś widział i zrozumiał co się w Tobie przelewa i potrafił w odpowiedni sposób z tym postępować. Naucz się precyzyjnie identyfikować mechanizmy blokujące Twoje działanie, następnie odpowiednio na nie zareaguj i uwolnij w końcu swoje działanie. 

Nie w braku narzędzi planowania, organizacji czasu czy wyznaczania celów – leży problem braku motywacji, odwlekania i nie działania, lecz w czymś, co pojawia się i mieszka w Tobie. Ty bardzo chcesz wykonać jakieś działanie albo wiesz, że powinieneś wykonać jakieś działanie, a jednak jest w Tobie „coś”, co powoduje, że tego nie robisz i odwlekasz. To „coś” jest źródłem odkładania, a odkrycie tego zmienia więcej niż sobie wyobrażamy. 

Ludzie nie rozumieją siebie, nie rozumieją skomplikowanego świata swojego psyche dlatego, aby coś zmienić wykorzystują dziesiątki metod znajdujących się na zewnątrz nich: słuchają audiobooków, czytają poradniki, medytują,  chodzą na motywacyjne szkolenia, itd… i nic nie zmieniają dlaczego? Bo patrzą w złym kierunku. A prawdziwe źródło prokrastynacji znajduje się wewnątrz nich.

Problemem nie jest brak motywacji! Ale nieświadomy dla Ciebie: opór wewnętrzny, blokady emocjonalne i konflikty pomiędzy częściami ego, których nie widzisz, a co gorsze nie umiesz odpowiednio rozegrać.

I o tym jest to szkolenie. Namierzyć i skutecznie poradzić sobie z tymi mechanizmami, aby w końcu uwolnić Twoją energię i działanie.

A więc przestań chodzić na szkolenia motywacyjne, ponieważ one pompują emocje i faktycznie czujesz się lepiej, ale po kilku dniach to zniknie bezpowrotnie i wzbudzi jeszcze więcej złości i poczucia winy. 

Nie zmienisz jakości swojego życia bez wiedzy i zrozumienia, jak działa umysł, bez podniesienia inteligencji emocjonalnej, a więc odpowiedniego zarządzania tym umysłem oraz stanami emocjonalnymi. 

Osobowość to skomplikowany, mocno złożony system, który składa się z myśli, emocji, zachowań, nawyków, przekonań, kilkunastu ról, jakie realizuje, z przekonań na temat tych ról, problemów z nimi związanych, środowiskiem, w którym funkcjonujesz oraz przeszłością, która Ciebie jakimś stworzyła, a która trwa w Tobie i odtwarza się tu i teraz, cały czas. W tym skomplikowanym systemie gdy pojawi się zwarcie automatyczne i nieświadome mechanizmy zrobią swoją robotę i szybko usuną usterkę np.: poprzez odłożenie trudnego zadania na później, gdy nie zauważysz tego, odkładanie będzie trwało długie lata.

Ktoś, kto czegoś nie robi i nie chce robić nie będzie miał problemu z motywacją, odwlekaniem, ani z wyrzutami sumienia, że czegoś nie robi.  Tylko ktoś, kto chciał coś zrobić, a więc ktoś, kto miał motywacje, chęć wykonania będzie odczuwał dyskomfort, że nie zrobił. Pomyśl!

To nie brak motywacji jest problemem. Aby powiedzieć, że nie masz motywacji, musisz najpierw ją mieć. Skoro wiesz, że nie robisz czegoś, co chcesz, skoro czujesz się źle, z tym że czegoś nie wykonujesz oznacza, że masz motywacje, oznacza, że miałeś pragnienie, potrzebę, intencję zrobienia czegoś, a więc miałeś stan gotowości, energię, która pchała Cię do wykonania działania, tylko po drodze, być może już na początku lub w późniejszej fazie, napotkałeś najczęściej dla siebie nieświadomie jakąś ścianę, opór, przeszkodę, problem, który był nie do przejścia, który Cię zatrzymał i dzieje się tak za każdym razem gdy chcesz działać. Gdybyś nie miał motywacji, w ogóle by Cię to nie interesowało. 

Problemem więc jest opór, ściana, jakaś przeszkoda, która się pojawia pomiędzy motywacją, czyli stanem gotowości do działania, a zrobieniem, wykonaniem tego działania. Coś stoi na drodze co nie pozwala przejść odcinka od intencji, czyli od „chcę zrobić”, do „zrobione, zrobiłem”.

Ludzie nie dostrzegają tych przeszkód, nie są ich świadomi.

I o tym jest to szkolenie. O tym, abyś odkrył CO jest Twoją ścianą, co to za przeszkoda, skąd się wziął ten opór bo to jest rozwiązaniem na tzw. brak motywacji, a dokładniej rzecz ujmując, na odkładanie, na prokrastynację. Odnalezienie mechanizmu, który jest powodem odwlekania, usuwa wąskie gardło – pozwala na to, aby robić to, czego pragniesz. Nawet jeśli to jest trudne. 

POZNASZ

Czym naprawdę jest i czym nie jest motywacja.

Mechanizmy i wzorce odpowiedzialne za hamowanie Twojego działania w życiu zawodowym i prywatnym.

Techniki motywacyjne.

Technikę zmiany niechcianych nawyków.

POCZUJESZ

Przestaniesz mieć poczucie zmęczenia, bezsensu i bezsilności.

Większego zrozumienia siebie i swoich nieświadomych mechanizmów oraz zachowań.

Wolności i ulgi oraz poczucia odzyskania wpływu na dokonanie zamiany swoich niechcianych nawyków.

ZYSKASZ

Mniej napięć emocjonalnych, mniej oporów wewnętrznych i wyższą skuteczność radzenia sobie z emocjami.

Lepsze wyniki w pracy i więcej efektów i satysfakcji z podejmowanego działania.

Proste i bardzo skuteczne psychologiczne techniki do codziennego wykorzystywania w pracy z napięciami emocjonalnymi.

DLA KOGO JEST TO SZKOLENIE?

 • Dla osób, które ciągle odkładają ważne i nieważne sprawy na później.
 • Dla osób, które podejmują działania na krótką metę, a następnie powracają do starych nawyków, których nie umieją zmienić.
 • Dla osób, które chcą lepiej zarządzać swoimi emocjami i myślami.
 • Dla osób, które chcą zwiększyć swoją sprawczość.
 • Dla osób, które wiedzą, że trzeba coś zmienić, ale nie wiedzą jak zacząć.
 • Dla osób, które mają poczucie strachu i bezsilności wobec celów, które pragną osiągnąć.
 • Dla osób, które chcą lepiej zrozumieć swój perfekcjonizm i zacząć sobie z nim radzić. 
 • Dla osób, które chcą lepiej rozumieć siebie i swoich najbliższych: dzieci partnera rodziców.
 • Dla osób, które dążą do rozwoju osobistego i zawodowego.
 • Dla osób, które chcą stać się nieprzeciętnie inteligentnymi emocjonalnie.
 • A także dla przedsiębiorców, menadżerów, liderów sprzedaży oraz sprzedawców i pracowników obsługi klienta, którzy chcą lepiej opanować sztukę motywowania innych i automotywacji siebie samego.

PROGRAM SZKOLENIA

METODY REALIZACJI SZKOLENIA

Interaktywne warsztaty realizowane zgodnie z cyklem Kolba,
wykorzystujące następujące techniki szkoleniowe:

 • analiza fragmentów filmów oraz wypowiedzi osób publicznych

 • przeżycia osobiste/doświadczenie

 • trening grupowy i indywidualny

 • prezentacja trenera

 • wykład teoretyczny prowadzony przez trenera

 • dyskusja moderowana

 • studium przypadku

 • elementy „stand-up’u”

 • prowokacja

 • zarządzanie energią grupy przy pomocy pozycji archetypowych

REFERENCJE

Wybrane opinie uczestników szkoleń prowadzonych przez Tomasza Madejskiego:

luczak2.jpg
Tomasz Madejski oferuje europejskiej klasy szkolenia i treningi z zakresu inteligencji emocjonalnej i psychologii sprzedaży oparte na zaawansowanej znajomości działania ludzkiego umysłu.

Artur Łuczak / dyrektor sprzedaży PZU

Zrzut-ekranu-2023-09-18-o-11.42.59-e1695030485139.png
Na szkoleniu dowiedziałam się dużo na temat swojej osobowości i to pozwoliło mi bardziej zaakceptować i zrozumieć siebie i swoje zachowania i na pewno będzie miało to pozytywny wpływ na jakość mojego życia i mojego myślenia o sobie.

Beata Husy / uczestniczka szkolenia

IMG_2473-scaled.jpg
Szkolenie pozwoliło mi zrozumieć w jaki sposób analizować i interpretować swoje potrzeby oraz jak skutecznie komunikować się z innymi ludźmi. Polecam!

Aleksandra Zawadzka / uczestniczka szkolenia

Lukasz_Kohut-e1711038213667.jpeg
Zgłosiłem się do Tomka, aby przełamać bariery i fobie, które miałem na podstawie wystąpień publicznych, chciałem przełamać mityczną "dupowatość". Tomek pomógł mi w przełamaniu, pozwolił mi uwierzyć w to, że jestem w stanie przemawiać do ponad 1000 osób i robić to dobrze.

Łukasz Kohut / Poseł do Parlamentu Europejskiego

JAK MOGĘ ZAPISAĆ SIĘ NA SZKOLENIE?

Szkolenie otwarte

7-8 września 2024

Katowice

Ograniczona liczba miejsc

2 500 zł (brutto)

CERTYFIKAT

Po ukończeniu szkolenia
każdy uczestnik otrzymuje imienny certyfikat.

*wizualizacja certyfikatu